Ruža fans | Ruža fans

Ruža fans

Vznik novodobého fanklubu

História fandenia nového ružomberského fanklubu na ružomberskom futbale sa datuje od 9. júla 2005, kedy sa po mnohých dohadovačkách na diskusii webstránky futbalového klubu (www.futbalruza.sk) stretli niekoľkí ľudia so spoločným záujmom – založiť fanklub ružomberského klubu. Na prípravnom zápase s Podbrezovou, za vytrvalého dažďa, sa stretlo 5 fanatikov, z ktorých väčšina sa poznala najmä z účinkovania v RMFL,  diskutovali o tom, ako rozbehnúť veci oficiálnou cestou.

Dali sme sa do reči o tom, čo by sa mohlo na začiatok podniknúť, ale viac sme nechávali na stretnutie naplánované po zápase. Futbal vtedy za veľa nestál, hoci ešte v prvom polčase náš kapitán Marek Sapara strelil gól, ktorý sa nápadne podobal tomu, ktorý strelil Beckham Slovensku. V druhom polčase sa tak k slovu dostala takmer celá lavička.  Zápas nakoniec aj skončil ružomberským víťazstvom 1:0 a my sme sa pobrali na spomínané stretnutie.

Trochu sklamaní účasťou, ktorá sa na fóre črtala byť vyššia, sme sa dohodli na prvých krokoch. Michal predostrel myšlienku určiť nejakých ľudí a stretnúť sa s vedením. Keďže účasť bola slabá, nakoniec sme sa dohodli, že traja z nás pôjdu na rokovanie s vedením a tak vlastne vznikol prípravný výbor fanklubu.

Prvé kroky

V nasledujúcom týždni po stretnutí boli sformulované akési prvotné ciele fanklubu, ktoré si môžete prečítať tu. Tieto boli predostreté vtedajšiemu generálnemu sekretárovi klubu, p. Rošťákovi, ktorého zaujali a prisľúbil nám na začiatok pomoc s lístkami a podobne. Bola stvorená prvá amatérska webstránka fanklubu http://fanklubruza.freespaces.com.